CBF-350 + UV-C 218 + NP-3000 + WĄŻ 4MB 25MM - Zestawy - ROBIZOO - Ogrody.Robizoo.pl
0

Zestawy

CBF-350 + UV-C 218 + NP-3000 + WĄŻ 4MB 25MM

CBF-350 + UV-C 218 + NP-3000 + WĄŻ 4MB 25MM
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 1 000,00 PLN 813,01 PLN netto
Producent: ROBIZOO
Model: OFC013
EAN: 5901958217609
Status: Realizacja zamówienia + 2-3 dni + (terminy dostaw)
Wysyłka: 100,00 PLN (przedpłata) 150,00 PLN (pobranie)
Opis produktu


PRODUKT: CBF-350 FILTR DO OCZKA WODNEGO  SYMBOL PRODUKTU: OFI019 
BIOFILTR PRZEPŁYWOWY CBF-350 do oczka wodnego i stawu o pojemności od 6m³ do 12m³ to nowa generacja filtrów, idealnie nadających się do stawów, oczek ogrodowych oraz basenów. 


Zaletą tego filtra w porównaniu do innych systemów filtrowania jest duży przepływ wody, a także duże możliwości filtrowania. Zoptymalizowana powierzchnia filtrowania jest gwarancją mechanicznej i biologicznej obróbki. 


Biofiltr działa na zasadzie filtracji grawitacyjnej. Wykorzystuje potencjalną energię wody w środku - woda zostaje oczyszczona przepływając przez filtr.


Posiada super filtrację POWERFULBIO oraz dużą objętość filtra, wielokomorowy pojemnik na wodę i czyszczenie ze strukturą perforacyjną.


Jest bezpieczny i wytrzymały - osłona zbiornika wykonana jest z żywicy. Pokrywa jest zintegrowana ze wskaźnikiem zanieczyszczenia, który wskazuje kiedy nadszedł czas by wyczyścić filtr. Termometr wbudowwany w pokrywę pokazuje aktualną temperaturę wody w stawie.


Oczyszczanie biologiczno-mechaniczne filtrami Robizoo serii CBF daje gwarancję, że woda w oczku wodnym jest czysta i zdrowa. Filtr wyposażony w media filtracyjne, łatwy w instalacji.


 


WYMIARY:


DŁUGOŚĆ - 540mm


SZEROKOŚĆ - 402mm


WYSOKOŚĆ - 400mm


 


W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:


• filtr przepływowy CBF-350


• biogąbka gruboziarnista - 2szt


• biogąbka cienkoziarnista - 2szt


• bio bale


• mata kokosowa- 1szt


• wskaźnik poziomu wody


• termometr wbudowany w pokrywę


Istnieje możliwość zamontowania lampy UV-C 18W/24W


 


MEDIA FILTRACYJNE:


 


• biogąbki  o różnym stopniu porowatości zapewniają efektywną filtrację biologiczną oraz mechaniczną poprzez optymalne mozliwości zasiedlania bakterii nitryfikacyjnych i zatrzymywanie ewentualnnych zanieczyszczeń


• bio bale - są to wkłady biologiczne posiadające bardzo dużą powierzchnię aktywną (filtracyjną). Materiał porowaty oraz bio-kulki są doskonałym podłożem dla pożytecznych 


bakterii nitryfikacyjnych, oczyszczających wodę z toksycznych związków azotowych. Filtracja biologiczna to serce całego systemu filtracyjnego. Odbywa się w niej rozkład wszelkich 


zanieczyszczeń biologicznych m.in. rozkład resztek pokarmów, obumarłych szczątek roślin. 


• mata kokosowa jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego, wyłapuje drobne zanieczyszczenia takie jak muł, zawiesiny


 


 


DZIAŁANIE BIOFILTRA:


 


Ujście wody musi być wyżej niż poziom wody w oczku, stawie.


Filtr jest sterowany przez pompę. Posiada włącznik i wyłącznik.


Jeśli filtr jest zainstalowany in Mode B, oraz kiedy pompa działa i woda jest pompowana do filtra, sprawdź czy może być ona wypompowywana jednocześnie. Jeśli nie, wyłącz z kontaktu filtr, zrób podwyższenie dla niego lub dodaj wał rozrządczy do ujścia wody aby kontrolować przepływ.


Podpórka musi być wystarczająco stabilna aby utrzymać filtr pełen wody. Aby zapobiec braku przepływu wody przez zanieczyszczenia, urządzenie filtrujące musi być czyszczone regularnie.


po 30-60 minutach kiedy pompa pracuje, sprawdź czy jest jakiś wyciek wody lub inny problem. Jeśli wystąpi jakiś problem, natychmiast wyjmij wtyczkę z gniazdka, usuń problem, następnie uruchom urządzenie ponownie.


Otwór wlotowy może być podłączony do węża ¾ - 1 ½. Według średnicy węża, obetnij zawór wejściowy jeśli jest zbyt mały, w przeciwnym razie będzie to miało wpływ na przepływ wody.


Startowe bakterie nitryfikacyjne są niezbędne dla stabilizacji biologicznej filtra. Zastosuj je przed uruchomieniem filtra.


Włączaj lampę uvc tylko wtedy kiedy w wodzie pojawią się algii i bakterie, bakterie szkodliwe dla ryb.


    PRODUKT: WĄŻ KARBOWANY 25mm ROBIZOO  SYMBOL PRODUKTU: OHY001 Specjalny wąż do użytku w stawie w ilości 1 mb. Czarny, niezałamujący się, idealnie pasuje na wszystkie wyjścia i wejścia łącząc pompę, lampę UV oraz filtr.Karbowany, czarny, łączy pompę, lampę UV oraz filtr. Bardzo ważne: wąż nie obrasta glonami od wewnątrz, jest bardzo wytrzymały i odporny, nie załamuje się, jest elastyczny – to ważne, zwłaszcza w przypadku, gdy połączenia nie występują w linii prostej.   PRODUKT: NP-3000 POMPA FONTANNOWA  SYMBOL PRODUKTU: OPU0552 Idealna jako pompa fontannowa lub do zbudowania małego wodospadu.

Maksymalny przepływ do 3000 litrów na godzinę.

Łatwy montaż oraz konserwacja.

Szczegółowa instrukcja instalacji w środku.

Wysokiej jakości obudowa chroni elementy elektryczne.

Pompy serii NP przeznaczone są do zastosowań fontannowych, lub jako pompa do małych strumyków i kaskad. Aqua Nova serii NP to przede wszystkim sprawdzona konstrukcja i funkcjonalność.


 


   PRODUKT: LAMPA UV-C 218 ROBIZOO  SYMBOL PRODUKTU: OUV008 LAMPA UV-C 218 (18W) sterylizator do akwarium, oczka wodnego. Krystalicznie czysta woda w akwarium lub stawie ogrodowym jest marzeniem każdego hodowcy ryb.


Aby umożliwić jego spełnienie proponujemy zastosowanie lampy UV-C . Są one w stanie wychwycić z wody najdrobniejsze widoczne zanieczyszczenia mechaniczne 


z unoszącymi się w niej zawiesinami włącznie, z  bardzo dużą skutecznością likwidują glony i efekt zielonej wody.  Przystosowana została do pracy ciągłej, łatwa w instalacji.


Z lampą UV-C 218 Robizoo masz gwarancję, że woda w akwarium lub w oczku wodnym będzie czysta i zdrowa. 


 


ZASTOSOWANIE W AKWARYSTYCE


 


Lampa UV-C jest nieocenioną pomocą w przypadku hodowli ryb wrażliwych i delikatnych, podatnych na infekcje bakteryjne.


Wydatnie wspomaga walkę z chorobami ryb, pozwalając w bezpieczny sposób ograniczyć a nawet zupełnie wyeliminować potegony pływające w wodzie.


 • W przypadku wody morskiej - wspomaga walkę z pierwotniakiem CRYPTOCARYON IRRITANS powodujący u ryb słonowodnych tzw. "ospę"


 • W akwariach z rybami drapieżnymi , karmionymi dużymi ilościami pokarmów mięsnych, pomaga w utrzymaniu czystości wody, chroniąc ją przed zakwitami pierwotniaków 


W akwarium słodkowodnym na każde 100l wody powinien przypadać 5W mocy lampy. W akwarium morskim najlepiej wybrać największą moc lampy.


 


ZASTOSOWANIE W OCZKU WODNYM


 


Lampa UV-C 218 jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących mieć czystą wodę w oczku wodnym. Pełni rolę eliminatora glonów, jest niemal niezbędnym 


elementem wyposażenia pomagającym w utrzymaniu przejrzystości wody. Szczególnie pomocna jest w oczkach wodnych znajdujących się w miejscach o silnej insolacji 


sprzyjającej niekontrolowanemu wzrostowi glonów. W zbiornikach pozbawionych roślin wodnych i przerybionych (brak konkurencji pokarmowej), duże ilości metabolitów 


w wodzie stanowią idealne warunki do rozwoju glonów. Lampa sterylizator UV-C jest przysłowiową "OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU"pozwalającą na rozkoszowanie się 


czystą wodą w stawie, umożliwiającym swobodną obserwację ryb.


Na każdy metr sześcienny wody (1000l) w stawie, oczku wodnym powinien przypadać 1W mocy lampy. Możliwe jest podłączenie sterylizatora UV-C na zewnątrz oczka wodnego. 


ZASADA DZIAŁANIA - Przy pomocy pompy woda ze stawu jest przepompowywana przez urzadzenie UV-C, tam promieniowanie, wytwarzane przez specjalna lampę, zabija 


znajdujące sie w wodzie bakterie i inne chorobotwórcze organizmy oraz pływające glony, które nadają wodzie zielone zabarwienie.


   


Parametry
Podstawowe
PRODUKT:NP-3000 POMPA DO OCZKA WODNEGO
SYMBOL PRODUKTU:OPU0552
PRODUCENT:AQUA NOVA
RODZAJ:WEWNĘTRZNA
TYP:FONTANNOWA
DYSZE W ZESTAWIE:2 szt.
MOC:70 W
WYDAJNOŚĆ:3000 l/h
WYSOKOŚĆ WYNOSZENIA SŁUPA WODY:350 cm
OŚ WIRNIKA:CERAMICZNA
REGULACJA WYDAJNOŚCI:NIE
ZABEZPIECZENIE TERMICZNE:NIE
ZDALNE STEROWANIE:NIE
ŚREDNICE KRÓĆCÓW:10/15/20 [mm]
GWINT:TAK
WYMIARY:196x96x132 [mm]
DŁUGOŚĆ PRZEWODU ZASILANIA:5 m
NAPIĘCIE ZASILANIA:230VAC / 50 Hz
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

PGRpdiBjbGFzcz0iY3N0b3JlIj48YSBocmVmPSJodHRwczovL3d3dy5jc3RvcmUucGwvIiB0aXRsZT0ic2tsZXB5IGludGVybmV0b3dlIj5Ta2xlcHkgaW50ZXJuZXRvd2UgQ1N0b3JlPC9hPjwvZGl2Pg==
Kontakt ze sklepem