CBF-350 FILTR DO OCZKA WODNEGO - Filtry przelewowe - ROBIZOO - Ogrody.Robizoo.pl
0

Filtry przelewowe

CBF-350 FILTR DO OCZKA WODNEGO

CBF-350 FILTR DO OCZKA WODNEGO
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 416,00 PLN 338,21 PLN netto
Producent: ROBIZOO
Model: OFI019
EAN: 5901958200304
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 100,00 PLN (przedpłata) 150,00 PLN (pobranie)
Opis produktu


BIOFILTR PRZEPŁYWOWY CBF-350 do oczka wodnego i stawu o pojemności od 6m³ do 12m³ to nowa generacja filtrów, idealnie nadających się do stawów, oczek ogrodowych oraz basenów. 


Zaletą tego filtra w porównaniu do innych systemów filtrowania jest duży przepływ wody, a także duże możliwości filtrowania. Zoptymalizowana powierzchnia filtrowania jest gwarancją mechanicznej i biologicznej obróbki. 


Biofiltr działa na zasadzie filtracji grawitacyjnej. Wykorzystuje potencjalną energię wody w środku - woda zostaje oczyszczona przepływając przez filtr.


Posiada super filtrację POWERFULBIO oraz dużą objętość filtra, wielokomorowy pojemnik na wodę i czyszczenie ze strukturą perforacyjną.


Jest bezpieczny i wytrzymały - osłona zbiornika wykonana jest z żywicy. Pokrywa jest zintegrowana ze wskaźnikiem zanieczyszczenia, który wskazuje kiedy nadszedł czas by wyczyścić filtr. Termometr wbudowwany w pokrywę pokazuje aktualną temperaturę wody w stawie.


Oczyszczanie biologiczno-mechaniczne filtrami Robizoo serii CBF daje gwarancję, że woda w oczku wodnym jest czysta i zdrowa. Filtr wyposażony w media filtracyjne, łatwy w instalacji.


 


WYMIARY:


DŁUGOŚĆ - 540mm


SZEROKOŚĆ - 402mm


WYSOKOŚĆ - 400mm


 


W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:


• filtr przepływowy CBF-350


• biogąbka gruboziarnista - 2szt


• biogąbka cienkoziarnista - 2szt


• bio bale


• mata kokosowa- 1szt


• wskaźnik poziomu wody


• termometr wbudowany w pokrywę


Istnieje możliwość zamontowania lampy UV-C 18W/24W


 


MEDIA FILTRACYJNE:


 


• biogąbki  o różnym stopniu porowatości zapewniają efektywną filtrację biologiczną oraz mechaniczną poprzez optymalne mozliwości zasiedlania bakterii nitryfikacyjnych i zatrzymywanie ewentualnnych zanieczyszczeń


• bio bale - są to wkłady biologiczne posiadające bardzo dużą powierzchnię aktywną (filtracyjną). Materiał porowaty oraz bio-kulki są doskonałym podłożem dla pożytecznych 


bakterii nitryfikacyjnych, oczyszczających wodę z toksycznych związków azotowych. Filtracja biologiczna to serce całego systemu filtracyjnego. Odbywa się w niej rozkład wszelkich 


zanieczyszczeń biologicznych m.in. rozkład resztek pokarmów, obumarłych szczątek roślin. 


• mata kokosowa jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego, wyłapuje drobne zanieczyszczenia takie jak muł, zawiesiny


 


 


DZIAŁANIE BIOFILTRA:


 


Ujście wody musi być wyżej niż poziom wody w oczku, stawie.


Filtr jest sterowany przez pompę. Posiada włącznik i wyłącznik.


Jeśli filtr jest zainstalowany in Mode B, oraz kiedy pompa działa i woda jest pompowana do filtra, sprawdź czy może być ona wypompowywana jednocześnie. Jeśli nie, wyłącz z kontaktu filtr, zrób podwyższenie dla niego lub dodaj wał rozrządczy do ujścia wody aby kontrolować przepływ.


Podpórka musi być wystarczająco stabilna aby utrzymać filtr pełen wody. Aby zapobiec braku przepływu wody przez zanieczyszczenia, urządzenie filtrujące musi być czyszczone regularnie.


po 30-60 minutach kiedy pompa pracuje, sprawdź czy jest jakiś wyciek wody lub inny problem. Jeśli wystąpi jakiś problem, natychmiast wyjmij wtyczkę z gniazdka, usuń problem, następnie uruchom urządzenie ponownie.


Otwór wlotowy może być podłączony do węża ¾ - 1 ½. Według średnicy węża, obetnij zawór wejściowy jeśli jest zbyt mały, w przeciwnym razie będzie to miało wpływ na przepływ wody.


Startowe bakterie nitryfikacyjne są niezbędne dla stabilizacji biologicznej filtra. Zastosuj je przed uruchomieniem filtra.


Włączaj lampę uvc tylko wtedy kiedy w wodzie pojawią się algii i bakterie, bakterie szkodliwe dla ryb.


 


Parametry
Podstawowe
PRODUKT:CBF-350 FILTR DO OCZKA WODNEGO
SYMBOL PRODUKTU:OFI019
PRODUCENT:ROBIZOO
RODZAJ:BIOLOGICZNO-MECHANICZNY
TYP:PRZELEWOWY
POJEMNOŚĆ OCZKA:15000 l
MAX. PRZEPŁYW WODY:8000 l/h
ILOŚĆ KOMÓR:1
MEDIA W KOMPLECIE:TAK
MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU LAMPY UV-C:TAK
MOC ŻARNIKA:18/24 [W]
ŚREDNICE KRÓĆCÓW:3/4" / 1.1/2"
ŚREDNICA WYLOTU:70/63 [mm]
WYMIARY:515x415x395 [mm]
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty polecane

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


PGRpdiBjbGFzcz0iY3N0b3JlIj48YSBocmVmPSJodHRwczovL3d3dy5jc3RvcmUucGwvIiB0aXRsZT0ic2tsZXB5IGludGVybmV0b3dlIj5Ta2xlcHkgaW50ZXJuZXRvd2UgQ1N0b3JlPC9hPjwvZGl2Pg==
Kontakt ze sklepem