CBF-150 + UV-C 118 + WĄŻ 4MB 25MM - Zestawy - ROBIZOO - Ogrody.Robizoo.pl
0

Zestawy

CBF-150 + UV-C 118 + WĄŻ 4MB 25MM

CBF-150 + UV-C 118 + WĄŻ 4MB 25MM
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 938,00 PLN 762,60 PLN netto
Producent: ROBIZOO
Model: OFC012
EAN: 5901958217586
Status: Realizacja zamówienia + 2-3 dni + (terminy dostaw)
Wysyłka: 100,00 PLN (przedpłata) 150,00 PLN (pobranie)
Opis produktu
PRODUKT: CBF-150 FILTR DO OCZKA WODNEGO 

 

SYMBOL PRODUKTU: OFI022

 
BIOFILTR PRZEPŁYWOWY CBF-150 do oczka wodnego i stawu o pojemności od 5m³ do 10m³ to nowa generacja filtrów, idealnie nadających się do stawów, oczek ogrodowych oraz basenów. 
Zaletą tego filtra w porównaniu do innych systemów filtrowania jest duży przepływ wody, a także duże możliwości filtrowania. Zoptymalizowana powierzchnia filtrowania jest gwarancją mechanicznej i biologicznej obróbki. 
Biofiltr działa na zasadzie filtracji grawitacyjnej. Wykorzystuje potencjalną energię wody w środku - woda zostaje oczyszczona przepływając przez filtr.
Posiada super filtrację POWERFULBIO oraz dużą objętość filtra, wielokomorowy pojemnik na wodę i czyszczenie ze strukturą perforacyjną.
Jest bezpieczny i wytrzymały - osłona zbiornika wykonana jest z żywicy.
Pokrywa jest zintegrowana ze wskaźnikiem zanieczyszczenia, który pokazuje kiedy nadszedł czas by wyczyścić filtr. 
Oczyszczanie biologiczno-mechaniczne filtrami Robizoo serii CBF daje gwarancję, że woda w oczku wodnym jest czysta i zdrowa. Filtr wyposażony w media filtracyjne, łatwy w instalacji.
 
WYMIARY:
DŁUGOŚĆ - 540mm
SZEROKOŚĆ - 515mm
WYSOKOŚĆ - 460mm
 
W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:
 
• filtr przepływowy CBF-150
• biogąbka gruboziarnista - 1szt
• biogąbka cienkoziarnista - 2szt
• węgiel - 2szt
• bioceramika - 2szt
• mata kokosowa- 1szt
• bakterie filter-start - 1szt
• termometr szklany - 1szt
 
Istnieje możliwość zamontowania lampy UV-C 18W
MEDIA FILTRACYJNE:
 
• biogąbki  o różnym stopniu porowatości zapewniają efektywną filtrację biologiczną oraz mechaniczną poprzez optymalne mozliwości zasiedlania bakterii nitryfikacyjnych i zatrzymywanie ewentualnnych zanieczyszczeń
• węgiel aktywny zapewnia chemiczną i biologiczną filtrację na bardzo wysokim poziomie. Posiada znakomite właściwości absorbcyjne, dzięki czemu powinien być stosowany po każdym leczeniu ryb środkami chemicznymi, 
a także w celu usunięcia metali ciężkich podczas przygotowywania wody kranowej do użytku w akwarium
• wkład bioceramiczny zapewnia ogromną powierzchnię do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych. Pozwala skutecznie obniżyć poziom zanieczyszczeń organicznych w wodzie w akwarium.
Stosowanie wkładu szczególnie zalecane jest w przerybionych zbiornikach, gdzie duża ilość produktów przemiany materii powoduje wzrost szkodliwych związków azotowych. Otwory wewnątrz rurek CERAMO zapewniają swobodny przepływ wody.
• mata kokosowa jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego, wyłapuje drobne zanieczyszczenia takie jak muł, zawiesiny
• bakterie filter-start to żywe bakterie sprawiające że filtr staje się biologicznie aktywny, zapewnia skuteczne usuwanie amoniaku i azotynów
 
 
DZIAŁANIE BIOFILTRA:
 
Ujście wody musi być wyżej niż poziom wody w oczku, stawie.
Filtr jest sterowany przez pompę. Posiada włącznik i wyłącznik.
Jeśli filtr jest zainstalowany in Mode B, oraz kiedy pompa działa i woda jest pompowana do filtra, sprawdź czy może być ona wypompowywana jednocześnie. Jeśli nie, wyłącz z kontaktu filtr, zrób podwyższenie dla niego lub dodaj wał rozrządczy do ujścia wody aby kontrolować przepływ.
Podpórka musi być wystarczająco stabilna aby utrzymać filtr pełen wody. Aby zapobiec braku przepływu wody przez zanieczyszczenia, urządzenie filtrujące musi być czyszczone regularnie.
po 30-60 minutach kiedy pompa pracuje, sprawdź czy jest jakiś wyciek wody lub inny problem. Jeśli wystąpi jakiś problem, natychmiast wyjmij wtyczkę z gniazdka, usuń problem, następnie uruchom urządzenie ponownie.
Otwór wlotowy może być podłączony do węża ¾ - 1 ½. Według średnicy węża, obetnij zawór wejściowy jeśli jest zbyt mały, w przeciwnym razie będzie to miało wpływ na przepływ wody.
Startowe bakterie nitryfikacyjne są niezbędne dla stabilizacji biologicznej filtra. Zastosuj je przed uruchomieniem filtra.
Włączaj lampę uvc tylko wtedy kiedy w wodzie pojawią się algii i bakterie, bakterie szkodliwe dla ryb.
 
 

 PRODUKT: WĄŻ KARBOWANY 25mm ROBIZOO 

 

SYMBOL PRODUKTU: OHY001

 

Specjalny wąż do użytku w stawie w ilości 1 mb. Czarny, niezałamujący się, idealnie pasuje na wszystkie wyjścia i wejścia łącząc pompę, lampę UV oraz filtr.

Karbowany, czarny, łączy pompę, lampę UV oraz filtr. Bardzo ważne: wąż nie obrasta glonami od wewnątrz, jest bardzo wytrzymały i odporny, nie załamuje się, jest elastyczny – to ważne, zwłaszcza w przypadku, gdy połączenia nie występują w linii prostej.

 

 PRODUKT: LAMPA UV-C 118 ROBIZOO 

 

SYMBOL PRODUKTU: OUV003

 
LAMPA UV-C 118 (18W) sterylizator do akwarium, oczka wodnego. Krystalicznie czysta woda w akwarium lub stawie ogrodowym jest marzeniem każdego hodowcy ryb.
Aby umożliwić jego spełnienie proponujemy zastosowanie lampy UV-C . Są one w stanie wychwycić z wody najdrobniejsze widoczne zanieczyszczenia mechaniczne 
z unoszącymi się w niej zawiesinami włącznie, z  bardzo dużą skutecznością likwidują glony i efekt zielonej wody.  Przystosowana została do pracy ciągłej, łatwa w instalacji.
Z lampą UV-C 118 Robizoo masz gwarancję, że woda w akwarium lub w oczku wodnym będzie czysta i zdrowa. 
 
ZASTOSOWANIE W AKWARYSTYCE
 
Lampa UV-C jest nieocenioną pomocą w przypadku hodowli ryb wrażliwych i delikatnych, podatnych na infekcje bakteryjne.
Wydatnie wspomaga walkę z chorobami ryb, pozwalając w bezpieczny sposób ograniczyć a nawet zupełnie wyeliminować potegony pływające w wodzie.
 • W przypadku wody morskiej - wspomaga walkę z pierwotniakiem CRYPTOCARYON IRRITANS powodujący u ryb słonowodnych tzw. "ospę"
 • W akwariach z rybami drapieżnymi , karmionymi dużymi ilościami pokarmów mięsnych, pomaga w utrzymaniu czystości wody, chroniąc ją przed zakwitami pierwotniaków 
W akwarium słodkowodnym na każde 100l wody powinien przypadać 5W mocy lampy. W akwarium morskim najlepiej wybrać największą moc lampy.
 
ZASTOSOWANIE W OCZKU WODNYM
 
Lampa UV-C 118 jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących mieć czystą wodę w oczku wodnym. Pełni rolę eliminatora glonów, jest niemal niezbędnym 
elementem wyposażenia pomagającym w utrzymaniu przejrzystości wody. Szczególnie pomocna jest w oczkach wodnych znajdujących się w miejscach o silnej insolacji 
sprzyjającej niekontrolowanemu wzrostowi glonów. W zbiornikach pozbawionych roślin wodnych i przerybionych (brak konkurencji pokarmowej), duże ilości metabolitów 
w wodzie stanowią idealne warunki do rozwoju glonów. Lampa sterylizator UV-C jest przysłowiową "OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU"pozwalającą na rozkoszowanie się 
czystą wodą w stawie, umożliwiającym swobodną obserwację ryb.
Na każdy metr sześcienny wody (1000l) w stawie, oczku wodnym powinien przypadać 1W mocy lampy. Możliwe jest podłączenie sterylizatora UV-C na zewnątrz oczka wodnego. 
ZASADA DZIAŁANIA - Przy pomocy pompy woda ze stawu jest przepompowywana przez urzadzenie UV-C, tam promieniowanie, wytwarzane przez specjalna lampę, zabija 
znajdujące sie w wodzie bakterie i inne chorobotwórcze organizmy oraz pływające glony, które nadają wodzie zielone zabarwienie.
 

 
Parametry
Podstawowe
PRODUKT:CBF-150 FILTR DO OCZKA WODNEGO
PRODUKT:LAMPA UV-C 118 ROBIZOO
PRODUKT:WĄŻ KARBOWANY 25mm ROBIZOO
SYMBOL PRODUKTU:OFI022
SYMBOL PRODUKTU:OHY001
SYMBOL PRODUKTU:OUV003
PRODUCENT:ROBIZOO
PRODUCENT:ROBIZOO
PRODUCENT:ROBIZOO
RODZAJ:BIOLOGICZNO-MECHANICZNY
PRZEZNACZENIE:FILTRACJA
RODZAJ:ZEWNĘTRZNA
POBÓR MOCY:18 W
MATERIAŁ:GUMA
TYP:PRZELEWOWY
ILOŚĆ ŻARNIKÓW:1
POJEMNOŚĆ OCZKA:10000 l
ŚREDNICA WEWNĘTRZNA:32 mm
ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA:34 mm
RODZAJ ŻARNIKA:PL-S
MAX DŁUGOŚĆ:15 m
MOC ŻARNIKA:18 W
MAX. PRZEPŁYW WODY:8000 l/h
ŁĄCZNA MOC UV-C:18 W
ILOŚĆ KOMÓR:1
TRZONEK ŻARNIKA:2G7
SPIRALA:NIE
ŚREDNICE KRÓĆCÓW:3/4 ~ 1 ~ 1.1/4 ~ 1.1/2
MEDIA W KOMPLECIE:TAK
OBJĘTOŚĆ AKWARIUM:330 l
MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU LAMPY UV-C:TAK
OBJĘTOŚĆ OCZKA:20000 l
MAX. WYDAJNOŚĆ POMPY:2500 l/h
MAX. CIŚNIENIE WODY:0,3 bar
ŚREDNICE KRÓĆCÓW:3/4" / 3/2"
DŁUGOŚĆ:255 mm
WYMIARY:540x515x460 [mm]
SZEROKOŚĆ:78 mm
WYSOKOŚĆ:300 mm
DŁUGOŚĆ PRZEWODU ZASILANIA:4 m
NAPIĘCIE ZASILANIA:220-230 VAC / 50 Hz
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

PGRpdiBjbGFzcz0iY3N0b3JlIj48YSBocmVmPSJodHRwczovL3d3dy5jc3RvcmUucGwvIiB0aXRsZT0ic2tsZXB5IGludGVybmV0b3dlIj5Ta2xlcHkgaW50ZXJuZXRvd2UgQ1N0b3JlPC9hPjwvZGl2Pg==
Kontakt ze sklepem